MyDance tantsulapsed osalesid Koolitants ja Tantsuolümpia võistlustel

Võistlused vol1_päis-01

Kalendriaasta esimene pool on tantsumaailmas tihe. Algab võistluste periood ja üritus, kus lastega osaleda on nii palju, et võtab silme eest kirjuks. Õnneks on meie tanstuõpetajad koos tantsujuhiga tähelepanelikud ja usinad ning sorteerivad oma õpilastele just parimad võimalused välja. Esimesed võistlused, kus 2023. aastal MyDance tantsulapsi esinemas nägi, on tänaseks juba toimunud ning viimane aeg on nendest ka kokkuvõte teha.

Koolitants 2023

Veebruari alguses astusid Koolitants 2023 Harjumaa maakondlikul tantsupäeval lavale Peetri ja Muraste koolide ühendgrupp ning Saue valla esindusrühm. Tallinna tantsupäeval nägime suurepärast esitust MyDance erindusrühma tüdrukutelt.

Saue valla esindusrühm astus üles esitusega “Aeg”

ERIPREEMIA: “Musikaalne koreofraafia vabas esituses”
Juhendaja: Sofia-Liis Liiv
Tantsijad:
Grete-Liis Tartu
Katrina Kruusement
Kristiina Saar
Laura Kruglov
Lenna Brita Püks
Lota Lõiv
Marii Kuht
Melissa Kürklü
Mia-Nora Aasamets
Piia Liisa Steinmann

Žürii tagasiside: Joonas Tagel, Anete Varts, Maigret Peetson
Tantsijate väljenduses paistis mõnus heaolu ja vaba olek nii nende vaimus kui mottes. Lendamise koht oleks võinud isegi kauem kesta, võttes sellega omale aega. Aja mõiste tuli esile väga delikaatselt. Muusikalises mõttes ka väga tunnetatud valik. Ja samuti see liikumine oli väga läbi tunnetatud.

Juhendja Sofia-Liisi kommentaar: tants ja idee sündis väga väikese aja jooksul. Selleks oli aega 1 kuu ehk täpselt 8×60 minutit tunni korda. Aja kontseptsioon tekkis soovist katsetada. Kuna ma ise olen tänavatantsu taustaga ja tahtsin teha midagi väga muud, pannes sellega nii ennast kui tüdrukuid proovile. Aeg minu jaoks tähendab väga palju asju ja kogu esitus sündis tegelikult koostöös tantsijatega. Kella idee südis noortel ja nii saigi “Aeg” sõna otseses mõttes tähenduse, kuna iga tantsija seljale oli lapsevanem oma nooruki sünniaja tikkinud, õmmelnud, printinud. Nii see idee, mis jutustas, kuidas me siia maailma sünnime, kasvas. Siis juhtub nii palju! Siis on elumerelained ja siis me sureme, kuid surm ei tähenda midagi negatiivset vaid esituse lõpus häälega naer, või muud emotsioonid näitasid väga rikkalt elatud elu. Mind inspireeris koik see, mis täna maailmas toimub. Kuna ma olen ka väga emotsionaalne inimene ja sellest mõjutatav ja tüdrukud tulid sellega kaasa ja said ka aru, millest nad tantsivad ja miks nad tantsivad, siis puhtalt juba selle parast olen ma väga uhke ja rahul noortega.

Klubi tantsujuhi Merike Kens kommentaar: Meil on väga hea meel, et meiega on nii lennukate mõtete ja julgete sammudega noor tantsuõpetaja, kes rikastab kubi oma julgete valikutega. Nähes 2.veebruaril proovis tüdrukuid esmakordselt andsin ma kohest tagasiside kogu grupile ja mõtlen seda tänase hetkeni, mil nad astusid üles Vene Kultuurikeskuses Tallinnas. Sofia on teinud mega tööd nii väikese ajaga. Sofia ääretu tagasihoidlikus “ahh mis nüüd mina, ikka noored”! siis me teame ju koik seda, et grupp ongi õpetaja peegeldus! ❤️ Suured esitused saavad alguse väikestest sammudest.

Peetri ja Muraste treeninggruppide ühistants “Lootus”

Juhendajad: Ilona Vapper ja Kristiina Voolar
Peetri Kooli tantsijad:
Aleksandra Dikanjova
Darja Arm
Delisa Ruus
Hanna Treffner
Laura Marii Rautam
Lenna Koger

Muraste Kooli tantsijad:
Bianca Kauniste
Elis Inso
Elisabet Puusepp
Gisele Gendrikson
Isabel Petai
Ketlin Kappet
Simona Johanna Kiibus

Žürii tagasiside: Joonas Tagel, Anete Varts, Maigret Peetson
Hästi huvitav esitus ja see dünaamilisus, kuidas mitu maailma kokku said. Taga olev kangas andis elu juurde ja töötas hästi. Üks väheseid eestikeelseid lugusid ja selle eest lisapunktid.

Juhendaja Kristiina kommentaar: Tantsu idee tekkis juba suvel 2022, kui esimest korda raadiost “Kasteheina” lugu kuulsin. Idee Koolitantsule minna tekkis klubi loomekonkursi “Rising Stari” ajal, kui tabasime Ilonaga, et kahel grupil on sama muusikaga väga sarnase sisuga kava. Eesmärk oli lastele suuremat lava tutvustada ja esinemisest rõõmu tunda. Kuna lapsed olid peale esitust rahul ja õnnelikud, siis juhendaja on samuti rahul.

Juhendaja Ilona kommentaar: Meie juhendatud grupid asuvad Harjumaa erinevates nurkades ja kokkupuutepunkt on olematu. Peetri TG asub Rae vallas ja Muraste TG Harku vallas. Klubisisesel loomekonkursil selgus imetore tõsiasi, et oleme Kristiinaga ühel lainepikkusel ilma enda teadmata. Nii me leidsime võimaluse pea võimatu asi teha võimalikuks. Lapsevanemad tulid ideega kaasa ja ühe korra saime ka kokku, et harjutada.

Klubi tantsujuhi Merike Kens kommentaar: Meeletu tahe ja oskus on sellises kontekstis leida võistlustele minemise võimalusi, nagu seda on MyDance tantsutunnid. Kuna kõik treeninggrupi tantsutunnid toimuvad haridusasutuste ruumides, siis teise grupiga kokku tantsimine on pea võimatu. Kui suudetakse leida kõigile sobiv aeg ja koht kokku tantsimiseks, siis see on imehea. Ilona ja Kristiina on lahendanud olukorra väga professionaalselt. Erinevas stiilis tegutsevad tantsutrupid on suurepäraselt kohanenud ja ühe prooviga tehtud tulem oli väga-väga hea. Tantsijate erinevad karakterid on igati leidnud oma osa esituses ja õpetajate omavaheline koostöö on olnud super hea. See vahetu rõõm, mida tantsijad võistlustel kohe pärast esinemist üles näitavad, ongi parim motivatsioon õpetajatele ja ka mulle.

MyDance Esindusrühm astus lavale tantsuga “Homme?”

Juhendajad: Ilona Vapper ja Sofia-Liis Liiv
Tantsijad:
Jessica Lapmaa
Melani Kerstman
Ragne-Riin Pootsik
Viktoria Agus
Iiris Viks

Juhendaja Sofia-Liisi kommentaar: Olen tüdrukute üle uhke. Nende kokkuvõtmisvõime oli suurepärane ja neid ägedaid nägusid seal laval näha oli väga kihvt. Nad nautisid ja seda oli publikusse tunda!”

Juhendaja Ilona kommentaar: Tüdrukud, olid ikka supertublid! Žürii tagasisidena toodi ka välja, et tantsijate kohalolu ja tantsurõõm ning lava nautimine jäi silma! Meie tantsu mõte ka, et naudi TÄNAST! juhuu! Omaltpoolt veel tänu kõikse ägedamale Sofile ja üüber nunnule ja asjalikule Helenale ja tänud ka Merikesele julgustavate sõnade eest!

Klubi tantsujuhi Merike Kens kommentaar: Tuleb tunnistada, et Esindusgrupi neidudel on olnud selgataga tõesti keeruline aeg ja öeldakse, et miski halb on tegelikult hea. Ja ongi! Grupp on veel ühtsem, naiskonnatöö ja pingutus ühise eesmärgi nimel, see kõik paiskus publikusse ja esitust oli tõeliselt mõnus hingele. Lavalt avanes “tantsukunsti nautimine”. Kohalolu hetkes miljon protsenti ja tõesti olen noorte üle väga uhke.
❤️ Viktoria, milline keskendusvõime, end kokkuvõtta-vau
❤️ Iiris, sind oli näha nagu kõiki teisi-enesekindel
❤️ Jessica, millised emotsioonid ja 100% kohalolu
❤️ Ragne-Riin, milline oskus olla hetkes ja su täntsimise nägu
❤️ Melani, su pindmine kõva koor muutus silmnähtavalt voolavaks ja pehmeks
Juhendajad Ilona ja Sofia-Liis on üksteist täiendav tiim ja väga head eeskujud õpilastele nii oma töökuse kui avatud suhtluse osas, mis on väga oluline meeskonnatöö juures.

Tantsuolümpia

Veebruari lõpus ja märtsi alguses toimus Elva Spordihoones esmakordselt Tantsuolümpia. Tegemist oli tõeliselt professionaalselt korraldatud üritusega, millel osalemine pakkus rõõmu kõigile. MyDance Tantsuklubi esindas sel suurejoonelisel võistlusel tantsuõpetaja Greete Annuse juhendamisel Saue Gümnaasiumi ja Laagri Kooli Möldre maja ühendgrupp esitusega “Üksi saab kiiremini, aga koos kaugemale”.

Meie noored said professionaalse kogemuse osaliseks nii lavashow kui ka ürituse korrraldusliku poole osas. Võimsad etteasted, tugev konkurents ja päev täis inspiratsiooni. Oleme alati võistlustel üks ühele gruppidega, kes treenivad 4-5 korda nädalas, olles ise vabahuvihariduse lipulaevad, kus meie noored treenivad 1-2 nädalas. Sellest sõltumata saavutasime Tantsuolümpia debüüdil väike grupp show tants kategroorias seitsmenda koha.

Tantsijad:
Victoria-Elisabeth Tampel
Harriet Helene Schasmin
Marii Soots
Amelie Laisk
Olivia Kahro
Natali Makstin

Juhendaja Greete kommentaar: Suur aitäh, et võimaldasite oma lastel saada kogemus Tantsuolümpial! Oli üks uskumatult võimas päev. Olenemata finaali mitte jõudmisest, olid kõik väga tublid. Eriti tore oli näha, et ettevalmistus ajal olid tantsijad südamega asja juures ning pingutasid. Valmistumine läheb edasi ning Tantsuolümpialt on palju õppida. Näiteks tuleb meil veel rohkem emotsioonide väljendamist harjutada. Lisaks tuleb üleminekud ühelt jooniselt teisele muuta sujuvamaks. Väga tore oli jälgia, et kava oli tantsijatel selge ja sassi ei läinud kellelgi. Jooniste hoidmine oli veidike keeruline ja jooniste vahetus natuke segane. Olen noorte üle väga uhke, sest see, kuidas ennast laval kokku võetakse ja esinetakse kinnitab, et tantsuDNA on neis kõigis.

Klubi tantsujuhi Merike Kens kommentaar: Minnes tantsuvõistlustele on väga oluline püstitada üks väiksem ja üks suurem eesmärk. Eesmärgistatud tegevused hoiavad tahet ja seda noorte juhendajas juba on. Kui on motiveeritud õpetaja, on seda ka noored tantsijad. Greetel on oskus suunata noori motiveerivalt ja innustades noori on ta neile ka ise eeskujuks, tantsides tegevtantsijana Sixtina Tantsu-ja modellistuudios. See, kuidas võistluste ajal tulihingeliselt kaasaelatakse, kas õpetaja lastele voi lapsed õpetajale, on õigetel alustel sümbioos. Grupp oli kokku komplekteeritud Saue valla erinevatest koolidest. Õpilased ei tee igapaevaselt koos trenni kuid sõltumata sellest puudusest, ei ole see miinus takistuseks, minna voistlustele ühtse grupina ja esineda seal täies säras. Pole sõnu, mis kontekstist suudavad juhendajad kokku panna võistluste väärilise koosseisu. Ja sealjuures noored kes teineteist ei tunne rohkem kui klubi ühistest üritustest, hoiavad kokku ja toetavad oma õpetajat tulihingeliste fännidena.

MyDance Tantsuolümpia tantsuvõistlustel 27.02.2023 from MyDance Tantsuklubi on Vimeo.