Koolitants 2020: Tants on kunst

koolitants

Koolitants on noore tantsija jaoks justkui sõpruskonna kokkusaamine. Keskkond, mis koos toetavate õpetajate ning julgustavate tantsukaaslastega on loominguliselt inspireeriv ja innustav.

Meie sõbrapäev oli sel aastal täis tantsu ja uusi kogemusi. 14. veebruaril toimus Viimsi Koolis Koolitantsu Harjumaa maakondlik voor, kus seekord olid meie klubist esindatud lausa neli gruppi – Laagri noorem ja vanem võistlusgrupp, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi treeninggrupp ning Peetri treeninggrupp koos Vesiroosi, Rabarübliku ja Mardi lasteaiaga. MyDance tantsuklubist astusid üles sellel aastal 64 tantsijat.

Meie Laagri noorema võistlusgrupi tantsijad kehastusid seekord pisikesteks staarideks, kes pidevas valgusvihus olemise kõrvalt saavad aru, et palju rohkem õnne leiame pisikestes ja lihtsates asjades. Laste juhendaja Kristiina jäi tantsijate etteastega väga rahule: “Lapsed suutsid ennast esinemiseks super hästi kokku võtta ja üllatasid oma ülima rõõmsameelsuse ja väga hea lavatunnetusega.”

Laagri vanema võistlusgrupi tüdrukud muutusid laval tõelisteks loomadeks, nimelt oma hingeloomadeks. Pika otsingu ja võitluse tagajärjel leidis iga tantsija enda seest selle looma, kes tema elu dikteerib ja teda tugevamaks muudab. Tantsijate juhendaja Kristiina on nende üle väga uhke: “Tüdrukutel oli selja taga väga pikk päev enne, kui nad lõpuks lavale esinema said, vaatama sellele suutsid nad teha suurepärase tantsulise esituse ja oma viimast häält kasutades kostusid lavalt vägevad ja emotsionaalsed hüüded.

Laval toimus ka tõsine võitlus, mille korraldasid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi deemonid ja inglid. Seekord võtsid võidu deemonid. Laste juhendaja Annika ütles:” Lastel läks ootusest paremini, esinesid laval väga heade emotsioonidega ning näha oli pühendumist. Olen väga uhke nende üle.”

Peetri treeninggrupi, Vesiroosi, Rabarübliku ja Mardi lasteaia lugu rääkis suvisest pööripäevast, kuidas kõik sellel päeval õnne otsivad, olgu ta suur või väike, noor voi vana, oma õnne leidmisele on õigus meil igalühel. Pisikeste tantsijate juhendaja Merike kiitis lapsi: “Grupivaim oli ühtehoidev, toetav ja lõbus. Antud suurüritus nôuab kôigilt lastelt iseseisvust ja seda oli ka meie grupi kõige pisematel kuhjaga. Viimasel minutil võtsid kõik lapsed ennast kokku, mis andis julguse nendega edaspidigi ‘sõtta minna’.” Koolinoorte juhendaja Ilona lisas: “Koolitantsul läks meil väga hästi: uitmõte panna lasteaia lapsed (erinevatest lasteaedadest) ning koolilapsed koos tantsima õnnestus ning lavaline sünergia toimis!