Koolitants 2019: Tants on suurem kui elu

UUDISE_PÄISEFOTO

Koolitants saab 2019. aastal veerandsajaseks. 25 aastat on lapsed ja noored, tantsuõpetajad ja lapsevanemad valmistunud Koolitantsu lavale minema autorite, esinejate, toetajate või kaasaelajatena.

Koolitants on midagi enneolematut ja ainulaadset – see sünnib siin ja praegu. Tuleb pühenduda ja anda endast parim just nüüd. Saal on täis publikut ja kaasaelajaid. Õhus on ootusärevust ja pinget. Siis süttivad tuled, kõlavad esimesed helirütmid ning on aeg alustada tantsuga. See on kooshingamine ja koosolemine. Selles hetkes oleme kõik koos ainult siin, festivali ajal, nii lava taga kui ka lava ees. Sel hetkel on tants suurem kui elu. Koolitants on suhtumine – see on rõõm tantsust, positiivsus, endast ja teistest hoolimine, soov anda endast parim, rõõmustada siis, kui endal läheb hästi, ja siis, kui teised teevad midagi imelist. Olla sada protsenti kohal ja elada kaasa nii omadele kui ka konkurentidele.

Peetri treeninggrupi noored osalesid 2.veebruaril Koolitantsu Harjumaa tantsupäeval. Sel päeval oli kokku lausa 45 tantsugruppi, kelle tantse nautida sai.

Noored tantsijad kehastusid öölasteks ning ning näitasid publikule, et nende jaoks on tants suurem kui elu. Tüdrukute juhendaja Ilona ütles: “Koolitants läks sel aastal väga hästi! Peetri treeninggrupp, vaatamata pisikesele lavanärvile, olid suurel laval justkui professionaalid. Tüdrukutel oli laupäev väga pikk, kuid nad pidasid äärmiselt hästi vastu, olid sõbralikud ja abivalmid. Laupäev Viimsi keskkoolis oli tore ja oluline paljudele tantsijatele, juhendajatele, lapsevanematele, lähedastele ja teistele kaasaelajatele.”

Klubi Loovjuht Merike lisas: “Koolitantsu festivali melu ja tantsuenergia on M.E.E.L.E.T.U! Seda peaks iga tantsija kogema, sest sellist tunnet mida seal lavalaudadel esinejad kogevad ei saa mitte kuskilt. Korraldustiim on laitmatult oma ala parim. Koolitants on meie jaoks muutunud kohtumiskohaks, kus kokku saavad tantsu sõbrad ja nende juhendajad. Jah, seal ollakse konkurendid aga elame siiralt oma konkurentidele kaasa, sest TANTS on suurem kui elu! Meie Peetri kooli treeninggrupp on hakkamist täis grupp ning koolitantsul osalejad pakkusid ka sellel aastal meile head konkurentsi. Saime taaskord vahva meeldejääva lavakogemuse ja see oli peamine!