Kadrioru Saksa Gümnaasiumi vanem treeninggrupp astus üles Eesti Tantsuhuvihariduse Galal!

gala

14. Novembril 2020 toimus Tartus, Eesti Rahva Muuseumis Tantsuhuvihariduse Gala, mis tõi kokku noored tantsijad, tantsuõpetajad, tantsukoolid, tantsuhariduse korraldajad ja toetajad, lapsevanemad ning tantsupubliku! Ühine tantsulavastus kandis nime “Vahepeatus”.

Erinevate tantsukoolide – ja stuudiote noorte, nende juhendajate ning professionaalsete kunstnike ühistööna valmis kordumatu tantsulavastus. Lavastuse kontseptsioon oli uudne ja huvitav kõigi külaliste ja ka esinejate jaoks. Pealtvaatajad said esitusi jälgida kui muuseumi eksponaate ning tantsijad said näidata oma vastupidavust korrates üht esitust seitse korda järjest. MyDance Tantsuklubist osales lavastuses Kadrioru Saksa Gümnaasiumi vanem treeniggrupp Annika Tomkeri juhendamisel, kelle ülesanne oli etendada väljenduslikkust. Üritus kulmineerus videonäituse “Tantsuhariduse ajajoon” esmaesitluse ning Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja preemia üleandmisega.

Lavastaja Rauno Zubko pani koostöös loomingulise meeskonnaga lavastuse kulgema läbi Eesti Rahva Muuseumi ala ning erinevate saalide. Toimus rännak, mis tõi esile tantsuhariduse mitmekülgse positiivse ning ajatu mõju igale tantsuga tegelejale. Fookuses olid tantsuharidusega kaasas käivad väärtused: ühtekuuluvus, rõõm, teadlikkus, isikupära, loomingulisus, pühendumine, originaalsus, koostöö, tehniline täpsus, analüütilisus, võimekus, väljenduslikkus, vastutus, vaimne ja füüsiline tervis.

Gala tantsulavastuses tantsisid eri vanuses lapsed ja noored erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest üle Eesti: Tantsuselts Pärliine (Antslast), T-Stuudio (Haapsalust), Ciara Tantsukool, Just Tantsukool, Shaté Tantsukool, Tempecy Dance Company (Tartust), Meie Stuudio (Põlvast), Janne Ristimetsa Tantsustuudio, WAF Dance (Pärnust), Tantsustuudio Dance Company (Raplast), Dance Republic Tantsukool, Danza Tantsukool, ETA Tantsukool, Free Flow Studio, Goltsman Ballet Studio, Ian Dance Company, Koit Tantsukool, MyDance Tantsuklubi, Stuudio dotE (Tallinnast), VTK Keeris (Viimsist), eve stuudio, S-Stuudio (Viljandist), Võru Tantsukeskus (Võrust).

Suur au oli Galal osaleda ning pingtus sai väärilise tunnustuse.
Aitäh Eesti Tantsuhuvhariduse Liit, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi vanema grupi tantsijad ja lapsevanemad, juhendaja Annika ja loovjuht Merike.

Video Eesti Tantsuhuvihariduse Galast: