Eesti tantsis 2018.aastal

Eesti Tantsib3

MyDance tantsis koos Eestiga juubeliaastal!

31. detsembril 2017 sai ETV otsesaates “Sajaga juubeliaastasse” avalöögi suurprojekt “Eesti tantsib”, kui Vabaduse väljakule kogunes 100 tantsijat, kes esitasid tervele Eestile väljakutse osaleda tantsuaktsioonis, mis on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. “Eesti tantsib” jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud kampaaniat “Koko Suomi tanssii”. “Et Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva, siis otsustasime oma kampaania Eestile kinkida. Mis saaks olla parem kink kui rõõm koos tantsimisest ja tantsudest, mis toovad kokku kõige erinevamad inimesed üle riigi,” rääkis Soome projektijuht Riitta Aittokallio.

MyDance aktiivsed treeninggrupi noored võtsid otseloomulikult väljakutse vastu ja näitasid mis puust nad tehtud on.

Muratse kooli treeninggrupp otsustas selgeks õppida show-tantsu “Neiu mustas kleidis” loo järgi. Juhendaja Kristiina on öelnud projekti kohta: “See on hiiglama tore mõte ja motiveeris lapsi tunnis käima. Muraste tantsugrupp esitas tantsu väljakutse lausa kolmele treeninggrupile: Klooga koolile, Kadrioru Saksagümnaasiumile ja Laagi kooli treeninggrupile.

Klooga kooli ruumides kõlasid samuti 2 Quick Starti rütmid ning Kadrioru Saksagümnaasium ei soovinud samuti erineda ja valisid etteasteks show-tantsu. Tantsijad ütlesid, et on südamest tänulikud oma juhendajatele Kristiinale ja Merikesele.

Laagri kooli treeninggrupp otsustas esitada tänavatantsu Toe Tagi muusika järgi “Deja vu”.

Peetri treeninggrupi noored otsustasid taaskord show-tantsu kasuks ning tantsisid ennast maailmakaardile. Neid ei heidutanud läänemere tuuled ega karged maikuu temperatuurid. Tantsijad soovitasid kõigil osaleda enne kui on liiga hilja ning andsid teatepunga edasi Tallinna Loomaaiale.

Treeningruppide etteasteid näeb siit:

Tantsuaasta kulmineerus 31.detsembril 2018 aastal 16 erineval linnaväljakul, kus osales hinnanguliselt 8000 tantsijat. Peetri ja Laagri treeninggrupi noored tantsisid Tallinna Vabaduse väljakul. Kõigil kellel ei õnnestunud aasta viimasel päeval ise tantsida, said sellest osa EER-i vahendusel.

Photo 31-12-2018, 17 08 05